Kevätnäytökset 20. ja 21.5.2019

(Sivua päivitetään näytöksiin asti)

Kevätnäytökset pidetään Kilterin koululla (Iskospolku 8, Vantaa) maanantaina 20.5. ja tiistaina 21.5.2019 klo 18.30 alkaen. Näytösten kesto on noin kaksi tuntia.  Kenraaliharjoitukset pidetään molempina päivinä n. klo 16 alkaen.

Lippuja voi ostaa Kilterin koulun aulasta kumpanakin päivänä ennen näytöksiä kenraaliharjoitusten aikaan klo 16.15-18.30. Maksutapoina käyvät käteinen ja Mobile Pay (ei siis esim. pankki- ja luottokortit).

Katsojalippujen hinnat:
-€10 / aikuinen
-€5 / lapsi (7-15 v.).
-kahden päivän lippu (sama henkilö katsoo molemmat näytökset) €15 / aikuinen ja €7,5 / lapsi
Alle 7-vuotiaat ilmaiseksi.

Maanantain 20.5.2019 näytös (esiintymisjärjestys)
1. Ministreet 5-6 v., Eevi ja Julia
2. Show 7-9 v., Janna
3. Ministreet 3-4 v., Sanna ja Katja
4. Baletti 7-9 v., Pauliina
5. Hiphop kt, Latisha
6. Vandalz, Nasu
7. Show edistyneet, Pauliina
8. Hiphop nuoret alkeet, Latisha
9. Rascalz Nameless, Johan ja Nasu
10. Street 7-9 v., Sanna
11. Rascalz JR EK, Isabella
12. Street 7-9 v., Eevi ja Julia
13. Rugratz M1N1, Sanna
14. Breikki alkeet, Gabriel
VÄLIAIKA
15. Rascalz Problemz, Isabella
16. Rugratz, Sanna
17. Jumps & turns, Pauliina
18. Rebelzz
19. Street kt, Sanna
20. Hiphop freestyle / Freestyle EK, Lilli
21. Vogue alkeet, Katja
22. Supernova, Pauliina
23. Soolot ja duot
24. Function
25. Voca
26. Rascalz JR
27. Rascalz

Maanantain 20.5.2019 kenraaliharjoituksen aikataulu
16:05 Vandalz, Nasu
16:10 Rascalz Nameless, Johan ja Nasu
16:15 Rascalz Problemz, Isabella
16:20 Rascalz, Lilli ja Nasu
16:25 Rebelzz
16:30 Rascalz JR
16:35 Rascalz JR EK, Isabella
16:40 Hiphop nuoret alkeet, Latisha
16:45 Hiphop kt, Latisha
16:50 Breikki alkeet, Gabriel
16:55 Vogue alkeet, Katja
17:00 Hiphop freestyle / Freestyle EK, Lilli
17:05 Voca
17:10 Supernova, Pauliina
17:15 Jumps & turns, Pauliina
17:20 Baletti 7-9 v., Pauliina
17:25 Show edistyneet, Pauliina
17:30 Show 7-9 v., Janna
17:35 Street 7-9 v., Eevi ja Julia
17:40 Ministreet 5-6 v., Eevi ja Julia
17:45 Street 7-9 v., Sanna
17:50 Ministreet 3-4 v., Sanna ja Katja
17:55 Rugratz M1N1, Sanna
18:00 Street kt, Sanna
18:05 Rugratz, Sanna
18:10 Function


Tiistain 21.5.2019 näytös (esiintymisjärjestys)
1. Supernova
2. Ministreet 3-4 v., Isabella ja Ninja
3. Minishow 3-4 v., Mona ja Iines
4 .Street 7-9 v., Sarlotta ja Sofia
5. Sprainz EK
6. Show 10-13 v., Jenny
7. Ministreet 5-6 v., Isabella ja Ninja
8. Minishow 5-6 v., Mona ja Iines
9. Rugratz
10. Voca
11. Street 10-12 v., Isabella ja Ninja
12. Ministreet 5-6 v., Katri ja Katja
13. Street alkeet, Ainu
14. Rascalz
VÄLIAIKA
15. Rugratz M1N1
16. Jumps & turns nuoret, Pauliina
17. Related
18. Rebelzz
19. Hiphop, Katri
20. Show aikuiset, Jenny
21. Soolot ja duot
22. Baletti, Pauliina
23. Street aikuiset, Katri
24. Rascalz JR EK
25. XS
26. Show edistyneet, Pauliina
27. Rascalz JR

Tiistain 21.5.2019 kenraaliharjoituksen aikataulu
16:16 Related
16:24 Street alkeet, Ainu
16:32 Jumps & turns nuoret, Pauliina
16:40 Baletti, Pauliina
16:48 Show aikuiset, Jenny
16:56 Show 10-13 v., Jenny
17:04 Street 7-9 v., Sarlotta ja Sofia
17:12 Street aikuiset, Katri
17:20 Hiphop, Katri
17:28 Ministreet 5-6 v., Katri ja Katja
17:36 Minishow 5-6 v., Mona ja Iines
17:42 Minishow 3-4 v., Mona ja Iines
17:50 Ministreet 3-4 v., Isabella ja Ninja
17:58 Ministreet 5-6 v., Isabella ja Ninja
18:06 Street 10-12 v., Isabella ja Ninja
18:14 Sprainz EK, Nasu

 

Näytöksissä eivät esiinny:
Sprainz
XperienZ
Nykytanssi alkeet, Janna
Breikki keskitaso, Gabriel
Minit ja vanhemmat, Eevi ja Julia
All styles, vaihtuva opettaja
Hiphop edistyneet, vaihtuva opettaja
Hiphop edistyneet, Ita/Lilli
House alkeet, Ita/Lilli
House kt, Ita/Lilli
Hiphop koreografia kt, Sara
Urban koreografia, Khoa