VKTY:n joulunäytökset

(Sivua päivitetään näytöksiin asti)

VKTY:n joulunäytökset pidetään Kilterin koululla tiistaina 19.12. ja keskiviikkona 20.12. klo 18.30 alkaen.
Lippuja näytöksiin voi ostaa molempina päivinä ennen näytöksiä klo 16.30-18.30 Kilterin koulun aulasta. Maksu vain käteisellä. Kaikki paitsi esiintyjät tarvitsevat lipun näytöksiin. Rascalz-muodostelmajoukkue pitää väliajalla kahviota, josta voi ostaa mm. itsetehtyjä leipomuksia käteisellä.

Lippujen hinnat:
-Aikuiset (16 v. ja yli) €10
-Lapset 7-15 v. €5
-6-vuotiaat ja nuoremmat ilmaiseksi

Yhteislippu molempiin näytöksiin:
-Aikuiset (16 v. ja yli) €15
-Lapset 7-15 v. €7,5

Tiistain 19.12. kenraaliharjoituksen aikataulu:
Klo 16.25 Voca A (Janna / Jenny)
Klo 16.30 Voca B (Janna / Jenny)
Klo 16.35 House alkeet (Lilli)
Klo 16.40 Vogue (Helene)
Klo 16.45 Hiphop alkeet (Latisha)
Klo 16.50 Breikki (Gabriel)
Klo 16:55 Hiphop nuoret kt (Samuli)
Klo 17.00 Sprainz EK (Samuli)
Klo 17.05 Rascalz JR EK (Jasmin / Samuli)
Klo 17.10 Hiphop nuoret alkeet (Jasmin)
Klo 17.15 Street 7-9 v. (Jasmin)
Klo 17.20 Lyrical hiphop (Essi)
Klo 17.25 Street aikuiset (Essi)
Klo 17.35 Ministreet 5-6 v. (Anni / Emilia)
Klo 17.40 Ministreet 3-4 v. (Anni / Emilia)
Klo 17.45 Minishow 5-6 v. (Jenni)
Klo 17.50 Minishow 3-4 v. (Jenni)
Klo 17.55 House EK + kt (Ita)
Klo 18.00 Freestyle EK (Lilli

Tiistain 19.12. esiintymisjärjestys (muutokset mahdollisia):
1. Rascalz JR EK (Jasmin / Samuli)
2. Ministreet 5-6 v. (Essi / Jenni)
3. Ministreet 3-4 v. (Anni / Emilia)
4. Voca 1 (Janna / Jenny)
5. Minishow 3-4 v. (Jenni)
6. Hiphop nuoret kt (Samuli)
7. Street aikuiset (Essi)
8. Ministreet 5-6 v. (Anni / Emilia)
9. Minishow 5-6 v. (Jenni)
10. Freestyle EK (Lilli)
väliaika
11. House alkeet (Lilli)
12. Street 7-9 v. (Jasmin)
13. Breikki (Gabriel)
14. Hiphop nuoret alkeet (Jasmin)
15. House kt + EK (Ita)
16. Sprainz EK (Samuli)
17. Vogue (Helene)
18. Hiphop alkeet (Latisha)
19. Voca 2 (Jenny / Janna)
20. Lyrical hiphop (Essi)

Keskiviikon 20.12. kenraaliharjoituksen aikataulu:
Klo 16.00 Rascalz JR EK (Jasmin / Samuli)
Klo 16.07 Rascalz C (Jasmin / Samuli)
Klo 16.14 Rascalz BLCK (Sara / Johan)
Klo 16.21 Rascalz JR (Jasmin)
Klo 16.28 Rugratz (Sanna)
Klo 16.35 Sprainz (Lilli / Sanna)
Klo 16.42 Rascalz (Lilli)
Klo 17.49 Freestyle EK (Lilli)
Klo 17.56 Street 7-9 v. (Ainu / Eevi)
Klo 17.03 Street 10-12 v. (Ainu / Eevi)
Klo 17.10 Ministreet 3-4 v. (Ainu / Eevi)
Klo 17.17 Show 7-12 v. (Jenny)
Klo 17.24 Ainokaiset (Jenny / Pauliina)
Klo 17.33 Supernova (Jenny / Pauliina)
Klo 17.40 Show aikuiset (Jenny)
Klo 17.47 Function (Sara)

Keskiviikon 20.12. esiintymisjärjestys (muutokset mahdollisia):
1. Function
2. Supernova
3. Rascalz BLCK
4. Ministreet 3-4 v. (Ainu / Eevi)
5. Show aikuiset (Jenny)
6. Rugratz
7. Breikki (Gabriel)
8. Minishow 5-6 v. (Jenny)
9. Street 7-9 v. (Ainu / Eevi)
10. Show 7-12 v. (Jenny)
11. Vogue
väliaika
12. Freestyle EK
13. Ainokaiset
14. Street 10-12 v. (Ainu / Eevi)
15. Rascalz C
16. Rascalz JR EK
17. Sprainz
18. Rascalz
19. Rascalz JR